ANTALYA'DA 18 BİN RUS GELİN YAŞIYOR


Sorokina, dernek olarak hem Türk- Rus evliliklerinden doğan çocukların dil eğitimleri hem de ortaya çıkan sorunlara ilişkin çocuklar ve yetişkinlere yönelik psikolojik destek yönünde çalışmaları olduğunu kaydetti. Sorokina, "Tabii ki biz de ayrılıkların yaşanmasını istemiyoruz. Bu tür sorunların büyüyüp boşanmalara yol açmaması için de destek vermeye yönelik çalışmalar düzenliyoruz" dedi. Sorokina, hem Türk erkekler hem de Rus kızlar için aşık olup kısa sürede evlenmenin çok zor olmadığını, asıl önemli olanın evliliği sürdürebilmek olduğu uyarısında bulundu.
Kaynak: http://www.sicakhaberler.com/antalyada-18-bin-rus-gelin-ithali/

Türk eşi Mehmet Ali Demirtaş ile Rusya'da aynı üniversitede okuduklarını belirten 28 yaşındaki Svetlana Demirtaş, 7.5 yıl önce evlendiklerini, Dilara ve Asya adlı iki kız çocukları olduğunu kaydetti. Rus Dili ve Edebiyatı mezunu olarak Ankara Üniversitesi'ne bağlı TÖMER'de öğretmenlik yaptığını anlatan Svetlana Demirtaş, dernek olarak yaptıkları araştırmaya göre Antalya'da yaşayan Rus gelin sayısının 18 bin olduğunu, bunların 12 bininin 5 yılını doldurduğu için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçtiğini, 6 bininin ise 5 yılı doldurmayı beklediğini açıkladı.

"Artık evim, eşim, çocuklarım herşeyim burada. Antalya her şeyim oldu" diyen Svetlana Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın gurur verici olduğunu da söyledi. Demirtaş, Rus kadınlarının çok fedakar, dayanıklı, anlayışlı ve sabırlı olduklarını da söyledi.